Açıklama

Orasel E vitamin E ve Selenyum yanında büyüme ve gelişmede etkili A ve D vitaminlerini de dengeli bir şekilde içermektedir.

Kullanım amacı:

Son yıllarda yapılan sayısız bilimsel çalışmalarda ağız yolu ile mineral ve vitamin vermenin enjeksiyon tarzında hayvanın kasına veya derialtına yapmaktan daha etkili olduğu ispatlanmıştır. Bu durum özellikle selenyum içinde geçerlidir. Çünkü Selenyum vücutta proteinlere bağlanarak taşınmaktadır. Vücut sindirim kanalında bu işlemi kolaylıkla yapmaktadır. Diğer taraftan Selenyumun deri altından emilimi zordur ve zaman zaman enjeksiyon yerinde apseye neden olmaktadır. Bu tip apselere kuzularda koltuk altlarında sıkça rastlamaktayız.

Birbirlerinin etkisini artırarak, tesir gösteren selenyum ve E vitamini eksikliği; kuzu, oğlak, tay ve buzağı gibi genç hayvanlarda kasların erimesi ve beyazlaşması ile seyreden beyaz kas hastalığına neden olmakta, büyüme ve gelişmelerini olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca savunma sistemi zayıflamakta hayvanlar hastalıklara açık hale gelmektedir.

Koyun, keçi, inek gibi ergin hayvanlarda ise selenyum ve E vitamini eksikliği üremeyi olumsuz etkilemekte, sonun atılamaması, mastitis, metritis problemlerine daha fazla rastlanılmaktadır.

İçerik: Her bir lt sinde

Sodyum Selenit 410 mg, Vitamin E: 210.000 mg, A, D3 vitaminleri ve diğerleri… Tam içerik için lütfen ürün etiketine bakınız.

 

Faydaları ve kullanım avantajları:

  • Ağızdan kolay kullanım avantajı: Hem diğer yollara göre etkili bir yoldur hem de hayvanı strese sokmayan güvenli bir yoldur. Enjeksiyon riski apse riski söz konusu değildir.
  • Kuzu oğlak ve buzağılarda: Kas gelişimi, sağlıklı kas yapısı ve hastalıklara dayanıklılık için gerekli olan Vitamin E ve Selenyum yanında büyüme ve gelişme için elzem olan A ve D vitaminlerini de dengeli bir biçimde içermektedir.
  • Koyun, keçi, inek gibi ergin hayvanların ihtiyaç duyduğu AD E ve Selenyum ihtiyacının karşılanmasında etkilidir. Özellikle koyunlarda Selenyum eksikliğine bağlı yavru atmaların önlenmesi maksadı ile koç katımında ve gebeliğin 3. Ayında mutlaka selenyum verilmelidir.

 

Kullanım şekli ve dozu:

Şişe ters çevrilerek özel aparatı ile hayvanın ağzına sokularak tabancası sıkılmak sureti ile kullanılır.

Tabancanın her bir sıkılması 1 ml dir.

15 güne kadar kuzu ve oğlaklara 1 ml (1 ml, bir kez sıkılacak)

30 güne kadar kuzu ve oğlaklara 1-2 ml

Buzağılara 1-2 iri buzağılarda 3 ml

Gebe koyunlara (gebeliğin 3. ayından sonra) 2-3 ml –

Gebe ineklere (gebeliğin 5. ayından sonra) 6-8-10 ml –

Atlara – 6-8 ml

 

UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Sadece hayvan kullanımı içindir.

Ürünü orijinal şişesinde kullanım öncesi iyice çalkalayarak kullanınız. Şişe ters çevrilerek içeriğin pompaya gelmesi sağlanmalı içerik gelinceye kadar birkaç kez boşa sıkılmalıdır.

Yutkunma refleksi olmayan hayvanlara içirmeyiniz.

DEPOLAMA KOŞULLARI

Oda sıcaklığında saklayınız. Ürünü dondurmayınız.

 

Ambalaj şekli: 100 ml, 500 ml

koyunlar neden sonunu atamaz koyun ve keçilerde doğum sonrası eş atamama keçilerde sonun atılmama sorunu koyunculukta döl tutmama sorunu koyunlar neden kızgınlığa gelir koyun ve keçiler için doğal vitaminli yem koyunların döl tutmama sebepleri koyunlarda selenyum eksikliği keçilerde selenyum eksikliğine tedavi keçilerde kızgınlık ve uygun tohumlama kuzuların bakımı ve beslenmesi nasıl olmalı koyunlarda verim artışı nasıl olur kuzular neden gelişmez keçi gelişimi koyunlarda süt verimi nasıl artar sağlıklı koyun ve keçiler koyunlarda kas erimesinin sebebi koyunlarda beyaz kas hastalığı koyunlarda mastitis problemleri keçilerde metritis sorunları

Bu ilan BizimHesap.com ile yayınlanmıştır.
Scroll To Top
Close
Close
Mağaza
0 Favoriler
0 Sepetim
Close

Sepetim

Shopping cart is empty!

Continue Shopping