Royal Avian PeckStone 10 Kg Gagalama Taşı

83,00

Stokta Yok
Açıklama:

Kanibalizm Önleyici, Gaga Törpüleyici

Stok kodu: roy088 Kategoriler:
Açıklama

Royal Avian PeckStone Gagalama Mineral Taşı 10 Kg

Kanatlıların gagalama içgüdülerini doğal yoldan tatmin ederek, ortaya çıkan davranış bozukluklarını önleyen, aynı zamanda mineral almalarını sağlayan gagalama mineral taşı.

Tavuk Gagalama Taşı - Royal Avian Peckstone

Problem:Kanatlı hayvanlar doğaları gereği gagalayarak beslenme alışkanlığına sahiptir. Ancak modern entansif kanatlı yetiştiriciliğinde yem hazır şekilde hayvanın gagalamasına gerek olmaksızın önlerine getirilmektedir. Bu durum kanatlılarda davranış bozukluklarına neden olmaktadır.

·Aşırı gagalama isteğine bağlı Kanibalizm (Tavukların avcılık davanışı göstermesine bağlı)

·Gagaların törpülenmemesine bağlı aşırı uzaması (Hayvan refahı ile ilgili yasalar, gaga kesimini yasaklamıştır)

Çözüm: Royal Avian PeckStone

Tamamen doğal hammaddelerle kimyasal bağlayıcı olmaksızın üretilen Royal Avian PeckStone kanatlıların gagalama içgüdülerini tatmin ederek, ortaya çıkması muhtemel davranış bozukluklarını önlemektedir.

 

Royal Avian Pecstone:

·Tamamen doğal ve gaga törpülemede etkili hammaddelerle üretilmiştir. Kullanılanistiridye kabuğu, keçi boynuzukabuğu unu jilet gibi keskin ve doğal törpüleyicidir.

·Gagalama içgüdüsünü tatmin edicidir, kanatlıları yeterince meşgul tutar ve kanatlılar başkaca gagalama ihtiyacı duymazlar. Hayvanlar arasındaki stresi azaltır Kanibalizm vakalarına rastlanmaz.

·İçerdiği kalsiyum, Magnezyum, Sodyum ve diğer iz elementler ile kanatlıların sağlığını korurken sağlıklı kemik ve tüy formasyonu oluşumuna katkı sağlar.

·Hayati öneme sahip mineraller ve tuz ihtiva eder. Kanatlıların metabolizma sağlığını destekler.

·Organik hayvancılık için uygundur.

·Broiler, damızlık ve yumurtacı tavuklar, kazlar, hindiler ve egzotik kanatlılar için uygundur.

·

İçerik:Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, diğer iz elementler, istiridye kabuğu unu, keçi boynuzu unu kabuğu, kalsiyum karbonat ve diğer besleyici unsurlar… İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen ürün etiketini inceleyiniz.

 

Kullanım şekli ve dozu: Kanatlıların önüne serbest gagalamaya bırakılır. Bir adet Royal Avian PeckStone 300-400 kanatlı için yeterlidir. Tüketim düşük düzeydedir. (Ortalama kanatlılarda 1-4 gram/baş/gün)

Scroll To Top
Close
Close
Mağaza
0 Favoriler
0 Sepetim
Close

Sepetim

Shopping cart is empty!

Continue Shopping