Buzağı İnek Kuzu Kanatlı Fosfor Tamamlayıcı Phosform 1 Lt

42,00

Stokta Yok
Açıklama:

Fosfor Eksikliği, Doğum Felci Önleyici

Açıklama

Yüksek oranda biyolojik değerlendirilebilir Fosfor, mineraller ve amoni asit içerikli sıvı tamamlayıcı yem.

Kullanım Amacı:  Fosfor eksikliği gıda kıymeti olmayan cisimler yeme ve yalamalarına neden olduğu gibi kas, kemik gelişimin yavaşlamasına, süt, et, yumurta veriminin düşmesine neden olur. Lohusalarda doğum felcine neden olur.

Phos-Form  Metiyonin ve lizin amino asitleri ile başta fosfor olmak üzere diğer iz mineralleri dengeli bir biçimde içerir. Kanatlılarda fosfor eksikliği gelişme geriliğine ve yumurta veriminin düşmesine neden olur. Phos-Form kanatlılarda güvenle kullanılabilir.

Kullanım avantajları:

  • Ağızdan kolay kullanım ve daha fazla etki avantajı: Enjeksiyon stresi ve yan etkilerinden sakınma avantajı sunar.
  • Lohusa ineklerde, atlarda: Genellikle, Fosfor eksikliği kalsiyum eksikliği ile birlikte oluşur, hem doğum felcinin hem doğum sonrası gelişen birçok sorunun ana nedenidir. Fosfor eksikliğinin pratik giderilmesinde etkili bir yoldur.
  • Yeni doğanlarda: Kemik ve Kas gelişimi ve hastalıklara dayanıklılık için gerekli olan fosfor yanında diğer mineralleride dengeli bir şekilde içerir.

İçerik: Yüksek oranda Fosfor: %6,71, Sodyum, Potasyum, Demir, Bakır, Kobalt, Çinko, Selenyum ve diğer besleyici unsurlar… İçeriğin tamamını görmek için lütfen ürün etiketini inceleyiniz.

Teknolojisi: içme sularına kolaylıkla karışır. Dipte tortu bırakmaz. Yağ fazı ve su fazı ayrımı yapmaz.

Kullanım şekli ve dozu:

Phos-Form gövdesi sıkılarak hemen bidon üstünde bulunan ölçekle verilecek miktar ayarlanır. Aşağıda belirtilen dozlar 10 gün süre ile devam ettirilmelidir.

İnek ve iri besi hayvanlarına: 100 gram 1-2 litre su ile içirilir. Veya 100 gram suyuna katılır.

Buzağı, koyun keçi: (canlı ağırlık 50 kg): 10 gram yarım litre (0,5 lt) su ile seyreltilerek içirilir.

Tavuk ve Hindilerde: 2-3 litre Phos-Form 1 ton içme suyuna katılırak içirilir. (100 tavuk için günde 50-100 gram hesap edilerek suyuna katılmalıdır.)

Civciv ve Piliçlerde: 2-3 litre Phos-Form bir ton suya katılır. (100 civciv veya piliç için günde 20-30 gram hesap edilerek suyuna katılmalıdır.)

Yukarıda belirtilen dozlar ağır fosfor yetmezliğinde, pika gibi durumlarda Veteriner hekim tavsiyesi ile 2 katına kadar ve uygulama süresi ise 2 haftaya kadar artırılabilir.

 

kazlar için doğal fosforlu yem kazların bakımı ve beslemesi nasıl olmalı kazlarda görülen hastalıklar kaz yetiştiriciliği püf noktaları kazlar neden yumurtlamaz tavuklarda yumurtlamama sorunu yumurta verimi nasıl yükselir yumurta kabuğu neden zayıf olur düşük yumurta kalitesi yumurta kalitesi nasıl artar ineklerde et ve süt verimi artışı ineklerin gelişimi tavuklar için doğal içerikli sıvı yem tavukların bakımı nasıl yapılır civcivler neden büyümüyor civcivlerin gelişimi civciv vitaminleri nasıl olur koyun ve keçilerin gelişimi koyun ve keçilerde et ve süt veri artışı nasıl olur tavukların et verimi nasıl artar koyun ve keçilerde fosfor eksikliği kanatlılarda fosfor eksikliği nasıl giderilir hayvanlarda fosfor eksikliği nasıl giderili

Bu ilan BizimHesap.com ile yayınlanmıştır.
Scroll To Top
Close
Close
Mağaza
0 Favoriler
0 Sepetim
Close

Sepetim

Shopping cart is empty!

Continue Shopping